Ostatnie pożegnanie Śp. Ks. Edwarda Wala

Aktualności » Ostatnie pożegnanie Śp. Ks. Edwarda Wala

3 listopada 2018 roku w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy smutną uroczystość pogrzebową zmarłego 21 października 2018 roku w USA ks. Edwarda Wala. Ciało naszego rodaka sprowadzone zostało ze Stanów Zjednoczonych, wprowadzone do naszej parafialnej świątyni o godz. 9.00, następnie o godz. 10.00 rozpoczęła się modlitwą różańcowa za duszę śp. Ks. Edwarda. Uroczystą Eucharystię pogrzebową o godz. 11.00 celebrowało 70 kapłanów pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicza – sufragana tarnowskiego. W homilii ks. Biskup podkreślał jak ważna jest w życiu każdego chrześcijanina nadzieja i wiara w Boga, który nie tylko jest miłosierny, ale jest dobry, nie pozwoli więc zginąć żadnemu człowiekowi, który wierzy w Niego. Po Mszy Świętej ciało ks. Edwarda złożone zostało w rodzinnym grobowcu na cmentarzu parafialnym, gdzie oczekiwać będzie na Zmartwychwstanie.