Informacje parafialne » Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ZWYKŁA                                             19 stycznia 2020

1. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację kościoła.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. We wtorek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za nasze kochane babcie i kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy.

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia.
   Na Krzyżówce do MB Nieustającej Pomocy.

5. We wtorek czcimy św. Agnieszkę, w środę św. Franciszka Salezego, w sobotę – Nawrócenie św. Pawła.
    Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

6. Parafialne Caritas i Pani Danuta zapraszają wszystkich seniorów 70+  z całej parafii na spotkanie opłatkowe za  tydzień w niedzielę 26 stycznia do Sali bankietowej Stary Dworzec.
W programie: Msza św. - 13.00, posiłek, wspólne kolędowanie.
Zapisy przyjmowane są do dnia 23 stycznia przez przedstawicieli Caritasu, w zakrystii lub podanych niżej osób.
     Ks. Proboszcz 696 014 576
     Małgorzata Galiszewska 606 251 464
     Ryszard Jamro 502 448 987
Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę to może ją złożyć do skrzynki św. Antoniego. Nie robimy żadnej składki w czasie spotkania, bardzo o to proszę.

7. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa i Niedzieli.

8. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 7.00 i 17.00 w sob. o godz. 8.00 i 17.00.
Na Krzyżówce w środę i piątek o godz. 15.30.

9. Informacja społeczna:
    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zagórzanach zaprasza wszystkich rodziców na zebranie w dniu   22 stycznia (środa) o godz. 16.00 w sprawie wyników klasyfikacji śródrocznej.

Wraz z księżmi Czesławem i Wojciechem serdecznie dziękujemy za przyjęcie w czasie wizytacji duszpasterskiej i za złożone ofiary. Bóg zapłać.
Odwiedziliśmy mieszkańców w 689 mieszkaniach. Msza św. w int. wszystkich parafian o Boże bł., opiekę MB Pocieszenia i wstawiennictwo św. Wawrzyńca zostanie odprawiona w najbliższą niedziele   o godz. 7.00.

Sprawy poruszane na kolędzie:
- porządek na pogrzebie – wieńce, ciało, rodzina, wierni;
- górny parking dla starszych – niedołężnych;   lampy na cmentarzu i małym parkingu;
- porządek do Komunii św. – na początku ławki z przodu i stopniowo do tyłu, z boku;
- w kaplicy podjazd dla niepełnosprawnych i starszych.