Informacje parafialne » Ogłoszenia parafialne

1. Bóg zapłać za ofiary na renowację naszego kościoła.

2. Dziś w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim odbywają się uroczystości związane z Diecezjalnym Świętem Rodziny – módlmy się za rodziny naszej parafii, aby były mocne wiarą i miłością.

3. W czerwcu pamiętajmy o modlitwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia i na Krzyżówce do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

5. W czwartek od godz. 17.00 spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego. Bardzo proszę o odpowiedzialne podejście do tego rodziców.

6. W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

7. W piątek zapraszam Zespół Synodalny na modlitewne spotkanie o godz. 18.00

a następnie na omówienie nowego tematu: dialog w małżeństwie i rodzinie. Materiały są na internetowej stronie Diecezji tarnowskiej – ikonka Synod.

8. W sobotę obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa.

10. Msze św. w tym tygodniu o 7.00 i 18.00, a w pią. i sob. o godz. 8.00 i 18.00.
W kościele Na Krzyżówce msze św. w śro., i pią. o godz. 16.00.

11. Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

• Grzegorz Woźniak, zam. Gorlice – par. Zagórzany z Justyną Połeć, zam. Sękowa, zap. III.
  • Jarosław Głąb, zam. Gorlice z Magdaleną Grabowską, zam. Zagórzany, zap. II;
  • Krzysztof Jurczak, zam. Korczyna par. Biecz, z Marzeną Kłapsa, zam. Zagórzany, zap. II.

W piątek odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na którym poruszono następujące tematy:

1. ofiary na renowacje do dnia 15.VI wynoszą – 100.300 zł. – serdecznie dziękuję za każdą ofiarowaną złotówkę, Bóg zapłać,

2. zostały przeprowadzone prace geodezyjne i architektoniczne, które pozwolą przygotować projekt renowacji kościoła i wstępny kosztorys,
3. RD prosi o drzewo na dach – jodłę, ale także mogą być inne gatunki drewna, które zostaną wykorzystane do remontu i zrobienia kolejnych nowych ławek w kościele. Drzewo byłoby ścinane zimą, ale sprawy papierkowe trzeba przygotować wcześniej. Jeśli ktoś chciałby przekazać drzewo, to wasza ofiara pomniejszy koszty remontu dachu kościoła.

4. Zostało przetarte drzewo i trzeba je oczyścić z kory – bardzo proszę o pomoc od środy od godz. 8.00 przy plebani.

5. jeżeli pozwolą warunki techniczne, zostanie zamontowany dodatkowy ekran do wyświetlania pieśni po lewej stronie kościoła

6. drzewo na cmentarzu zostanie usunięte,

7. chodniki na cmentarzu będą kładzione od 9 lipca. Gdyby ktoś chciał położyć kostkę przy grobie swoich bliskich zmarłych, proszę o skontaktowanie się w tym dniu z wykonawcą.

Kościół na Krzyżówce:

Zostanie usunięta rdza na dachu.

Zostaną wyczyszczone rynny i naprawione usterki,

Zostanie poprawiony chodnik.