Informacje parafialne » Ogłoszenia parafialne

WNIEBOWZIĘCIE NMP 15 sierpnia 2017

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To najstarsze święto maryjne w Kościele.

2. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele świąteczny: 10.00 - , 15.00 i w kościele Na Krzyżówce o 8.30.

3. Wszystkie polskie myśli i serca podążają dziś do Częstochowy, na Jasną Górę, gdzie od pokoleń z głęboką wiarą modlimy się do Matki Bożej Królowej Polski, oraz do innych maryjnych sanktuariów, które pięknie oplatają naszą ojczystą ziemię. Dziękujemy Maryi za Jej opiekę nad naszą Ojczyzną, nad rodzinami i wspólnotami parafialnymi. Prosimy o pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw naszej codzienności, w dochowaniu wierności Panu Bogu

i Kościołowi wśród tylu współczesnych zagrożeń i nieustannych ataków szatana. Z Maryją łatwiej nam podążać ku niebu.

4. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dzisiaj także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii: tak zwany Cud nad Wisłą, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. „Cud nad Wisłą” uważa się za zwrotny punkt w historii XX-wiecznej Europy, gdyż powstrzymał „czerwoną inwazję” na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski. Pamiętamy też o polskich żołnierzach, którzy dziś mają swoje święto.

5. Jak co roku zachęcam do włączenia się w akcję Caritasu - Tornister pełen uśmiechu - czyli zakupienie wyprawki szkolnej dla dzieci. Otwórzmy nasze serca, jak w poprzednie lata, aby podejmować uczynki miłosierdzia.

6. Msze św. w tygodniu o 8.00 i 18.00. W niedzielę msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 15.00; na Krzyżówce o 8.30. Na mszy św. o godz. 10.00 pożegnanie ks. Adama.