Informacje parafialne » Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Ofiarami do puszki przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła. Jest to także okazja do złożenia jałmużny postnej. Dzisiaj jest także Niedziela inwestycyjna – Bóg zapłać za składane ofiary.

2. Dziś i za tydzień nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 14.30 i Drogi krzyżowej w piątek  o godz. 8.00 i 17.00, oraz o godz. 15.30 Na Krzyżówce. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Pamiętajmy o możliwości zyskania odpustu zupełnego.

3. Tradycyjnie, jak co roku, Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara od 5 zł. Zachęcam do przekazywania na Caritas 1% podatku.

4. Trwa nowenna do św. Józefa, a we wtorek Uroczystość ku Jego czci.
W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia, a na Krzyżówce do MB Nieustającej Pomocy.
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia – łaski Bożej i zdrowia.

5. Polecamy lekturę Małego Gościa, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

6. Msze św. w tym tygodniu o godz. 7.00 i 17, w pią. i sob. – o godz. 8.00 i 17.00.  W kościele Na Krzyżówce w środę i piątek o godz. 15.30.

Dziękuję wszystkim za pomoc udzieloną rodzinie poszkodowanej przez wichury: sąsiadom, sąsiadkom, OSP, ludziom dobrej woli i rodzinie. Bóg zapłać.

Dziękuję pewnej rodzinie za ofiarowanie ornatu Miłosierdzia Bożego.

Informacja społeczna: Dyrektor Szkoły w Zagórzanach ogłasza zapisy do klasy I Szkoły Podstawowej na rok Szkolny 2019/20 obowiązkowo dzieci z rocznika 2012. Zapisy w sekretariacie szkoły od pon. 18 do pią. 29 marca br. W godz. od 7.00 do 15.00. Druki zgłoszeń w sekretariacie szkoły.