Informacje parafialne » Ogłoszenia parafialne

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na pomoc potrzebującym, co uczynimy nabywając świece wigilijne, które są w zakrystii. Wszystkim darczyńcom składam serdeczne Bóg zapłać.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada XIX Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Naszą ofiarą do puszek wspomagamy ten cel. Bóg zapłać.

4. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych, zachęcam do licznego udziału w roratach sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00, 20 min. wcześniej śpiewamy Godzinki. W tym tygodniu prowadził nas będzie św. Wojciecha, a następnie św. Stanisław ze Szczepanowa.

5. W pon. Nowenna do św. Wawrzyńca.

6. W środę zapraszam do uwielbienia Matki Bożej Pocieszenia przez udział w Nowennie ku Jej czci kandydatów do s. bierzmowania - kl.: VII, VIII i III Gm.

7. W niedzielę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

8. Najbliższa Niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary.

9. Zachęcam do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

10. Panowie: kościelny i organista składają podziękowanie za przyjęcie w domach i złożone ofiary. Bóg zapłać. Panu Wiesławowi składamy życzenia z okazji przeżywanych dziś Imienin. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

11. Msze św. codziennie o 7.00 i 17.00, w sobotę o 8.00 i 17.00.
Na Krzyżówce: w śro., pią. o godz. 16.00.

12. Zmarła śp. Stanisława Gryboś – mama ks. Kazimierza i bratowa ks. Franciszka. Pogrzeb w Kwiatonowicach we wtorek, Msza św. o godz. 13.00.

13. Zapowiedzi: Robert Grabowicz, zam. w Zagórzanach  z Justyną Madej, zam. Staszkówka – zap. I.