Informacje parafialne » Ogłoszenia parafialne

XXXIII  Niedziela Zwykła.   19.11.17r.

1. Dziś przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Módlmy się za tych, którzy zginęli w wypadkach drogowych - także z naszej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień:
              Pon. - św. Rafała Kalinowskiego,
              Wto. - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
              Śro. - św. Cecylii, dziew. i męcz. - patronki muzyki kościelnej,
                        życzenia dla p. Organisty wszystkich śpiewających i chóru.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia, a na Krzyżówce do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Kolejarze z naszego Zagórzańskiego i Gorlicko - Bieckiego regionu, oraz właściciele Restauracji Stary Dworzec pragną kontynuować modlitewne spotkania ze św. Katarzyną Aleksandryjską, dziewicą i męczennicą – Patronką Polskich Kolejarzy i zapraszają do wspólnej modlitwy w najbliższą sobotę. Msza św. w kościele Na Krzyżówce o godz. 17.00, którą celebrował będzie i słowo Boże wygłosi ks. Bogusław Czech – nasz rodak. Zostanie także poświęcony obraz św. Katarzyny.

5. Najbliższa Niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia Niedziela roku kościelnego. Za uroczyste odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi i po spełnieniu pozostałych zwykłych warunków, można zyskać odpust zupełny.
Na mszy św. o godz. 11.00 przyjęcie nowych ministrantów.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego:

7.  Msze św. w tygodniu o stałych godzinach za wyjątkiem soboty - tylko o  godz. 8.00, nie
     będzie mszy o 17.00.

W kościele na Krzyżówce msze św. w śro. i pią. o godz. 16.00 a w sobotę  o godz. 17.00.