Ogłoszenia parafialne

Informacje parafialne » Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   18 marca 2018


1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu, w kościele zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej w piątek o godz. 8.00 i 17.00,  a Na Krzyżówce o 16.00, oraz Gorzkich żalach o godz. 15.00. Odpust zupełny.
Dziś niedziela inwestycyjna, Bóg zapłać za ofiary na renowację kościoła.

 2. Parafialne Caritas przygotowało ozdoby na wielkanocne stoły, które można oglądnąć i nabyć. Niektóre ozdoby przygotowane są ręcznie z dużym nakładem pracy, dlatego wyceniajmy je sercem. Przy tej okazji dziękuję Caritas i wszystkim pomagającym, za aktywność, poświęcony czas i dar serca. Dziękuję Szkolnemu Kołu Caritas – opiekunom i młodzieży za przeprowadzenie zbiórki w zaprzyjaźnionych sklepach w najbliższy piątek i sobotę. Bóg zapłać.

 3. Jutro Uroczystość św. Józefa.  W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia. Na Krzyżówce nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 4. Chorych w domach odwiedzimy w Wielkim Tygodniu.

 5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na sumę o godz. 11.00 zbieramy się z palmami przed wejściem do kościoła, o ile nie będzie padać, i tam zostaną poświęcone palmy. Po tym nastąpi uroczysta procesja do kościoła. Po mszy św. konkurs rodzinnie zrobionych palm – przynajmniej w znacznej części. Ofiara na tacę – jako jałmużna postna – przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ks. Bp Ordynariusz zaprasza młodzież do Tarnowa.

 6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku przeniesiona jest z 25 marca na 9 kwietnia. W tym dniu będzie obchodzony także Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.

 8. Msze św. w tym tygodniu codziennie o 8.00 i 17.00 z wyjątkiem śro. i czw.
o 7.00 i 17.00. Na Krzyżówce codziennie o godz. 16.00 z wyjątkiem czw. i sob.

 9. Zapowiedzi:

  • Mateusz Jerzy Czyżykiewicz, s. Jerzego, zam. Szymbark,  z Moniką Marią Brotoń, c. Marka, zam. Zagórzany - zap. III.
  • Adrian Janas, s. Andrzeja, zam. Zagórzany; z Ewą Gazda, c. Jana, zam. Bystra z I
  • Adrian Wszołek, s. Mariana , zam. Strzeszyn; z Małgorzatą Jawień, c. Andrzeja, zam. Zagórzany - zap. I.


Infor. społeczne: Dyrektor Szkoły w Zagórzanach ogłasza zapisy do kl. I Szk. Pods. na rok szkol. 2018/19, obowiązkowo dzieci z 2011 rocznika. Zapisy będą się odbywać od 19.III - pon. do 23.III - piątek w godz. od 7.00 do 15.00. Druki zgłoszeń można pobrać w sekretariacie szkoły lub w Przedszkolu.

Wójt Gm. informuje, że w dn. 21.III - środa, w Zagórzanach odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych - opony, meble, chemikalia, akumulatory, baterie. Odpady należy wystawić przy trasach przejazdu do godz. 7.00.