Informacje parafialne » Ogłoszenia parafialne

XX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               18 sierpnia 2019

Komunikat Ks. Bpa

1. Dziś jeszcze Msze św. o 10.00 i 14.30 – Msza św. na rozpoczęcie dożynek.

2. Łączymy się duchowo z pątnikami Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę do Maki Boskiej Częstochowskiej.

3. Dziękuję za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne. Na koncie parafialnym jest 40.103 zł. Bóg zapłać.

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia. Solenizantkom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

5. Zachęcam do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego:

6. Msze św. w tym tygodniu codziennie w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 18.00. W niedzielę msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 15.00.
Na Krzyżówce Msze św. w śro. i pią. o godz. 16.30.

7. Za 2 tygodnie 1.09. odpust ku czci Matki Bożej Zagórzańskiej – zaprosić krewnych i znajomych.

8. Dziękuję Kołu GW i rodzinie Marka Gubały za przygotowanie dożynek parafialnych, piękne wieńce, dary ofiarne – Bóg zapłać.

Intencje Mszy św.:

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w sprawie

Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II

Drodzy Diecezjanie!

Od blisko dwóch lat działa w naszej diecezji Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II, który powstał w ramach Akcji Katolickiej. Radością napawa fakt, iż od samego początku wzbudził on ogromne zainteresowanie wśród wiernych, czego dowodem jest blisko tysiąc słuchaczy rekrutujących się z różnych środowisk, takich jak: ruchy i stowarzyszenia katolickie, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz ludzie poszukujący pogłębienia wiary i krytycznego spojrzenia na aktualną rzeczywistość społeczną.

Program tematyczny Uniwersytetu obejmuje zagadnienia wokół których koncentruje się życie religijne i społeczne człowieka, czyli: prawo naturalne, podstawowe zasady życia społecznego, godność człowieka i jego prawa, a także podstawowe wartości jak: małżeństwo, rodzina, szkoła, patriotyzm, kultura, praca, itp.

Zajęcia prowadzone w ramach działalności Uniwersytetu odbywają się raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00, i mają one miejsce w pięciu punktach naszej diecezji: w auli Jana Pawła II w Tarnowie (obok katedry), w auli przy Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu, w Bursie przy parafii św. Mikołaja w Bochni, w auli przy Bazylice św. Mateusza w Mielcu, oraz w Krużlowej w auli parafialnej. Udział w wykładach jest bezpłatny.

Drodzy Diecezjanie!

Rzeczywistość, w jakiej żyjemy, jest coraz bardziej złożona. Wielu ludzi
z trudem się w niej odnajduje. Z niepokojem obserwujemy działania ideologiczne próbujące zredukować człowieka do jego funkcji ekonomicznej i konsumpcyjnej, uznające całą sferę duchową i potrzeby religijne za relikt kultury i metafizyczne mrzonki. Dlatego musimy umacniać się intelektualnie i duchowo, by móc chronić fundamentalne dla nas wartości. Serdecznie zapraszam Was do udziału w wykładach z zakresu nauczania społecznego Kościoła. Zapisy prowadzone są przez stronę internetową Uniwersytetu
i potrwają do 5 września. Szczegółowe informacje są dostępne na plakatach.

Wszystkim zaangażowanym w działo prowadzenia Uniwersytetu Nauczania Społecznego oraz jego słuchaczom udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI