Ks. Jan Wacławik powrócił do Domu Ojca

Aktualności » Ks. Jan Wacławik powrócił do Domu Ojca

„Nie żyjemy aby umierać,  Ale umieramy aby żyć wiecznie”

Ze szczerym żalem zawiadamiamy, iż 1 stycznia 2017r

w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

odszedł po nagrodę do Domu Ojca nasz czcigodny rodak

Ks. Jan Wacławik CSMA

kapłan ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

Jego śmierć napełniła bólem czcigodną Rodzinę i wielu z nas. Wierzymy, iż po trudach ziemskiej drogi otrzyma od Miłosiernego Sędziego wieniec chwały.

Ks. Jan Wacławik urodził się 4 grudnia 1939 roku w Zagórzanach, sakrament chrztu świętego przyjął 14 grudnia tegoż roku w kościele parafialnym. W 1963 roku rozpoczął formację przygotowującą do kapłaństwa w Zgromadzeniu Świętego Michała Archanioła. Święcenia kapłańskie otrzymał 17 czerwca 1972 roku. Jako kapłan posługiwał zarówno w Polsce jak i na misjach – w Paragwaju i na Dominikanie. Jako proboszcz posługiwał ostatnio w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Los Alcarrizos, gdzie pełnił również funkcję kapelana wojskowego.

Pogrzeb Śp. Ks. Jana Wacławika  miał miejsce 5 stycznia 2017 roku w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Pawlikowicach k. Wieliczki, który celebrował będzie J. E. ks. bp. Jan Zając – emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

Parafianie i Duszpasterze parafii Zagórzany

Dobry Jezu a nasz Panie, Daj mu wieczne spoczywanie!